W dniu 28.12.2022r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Mogilnie odbyło się spotkanie dotyczące zakupu samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych dla Stowarzyszenia ECCE HOMO z siedzibą w Strzelnie. W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Mogileński Tomasz Krzesiński oraz Prezes Stowarzyszenia ECCE HOMO Lidia Osowicz-Chudzińska.

W ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Stowarzyszenie ECCE HOMO z siedzibą w Strzelnie uzyskało dofinansowanie na zakupu samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych.

Zadanie pn. „Zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych z możliwością przewozu osób na wózkach inwalidzkich dla Stowarzyszenia ECCE HOMO w Strzelnie” realizowane jest w roku 2022r.

W ramach trójstronnej współpracy pomiędzy PFRON’em, Powiatem Mogileńskim a Stowarzyszeniem ECCE HOMO na teren gminy Strzelno trafił pojazd przeznaczony do przewozu osób niepełnosprawnych. Samochód typu mikrobus, 9-cio miejscowy specjalnie przystosowany do przewozu osób na wózkach inwalidzkich służył będzie niepełnosprawnym mieszkańcom Powiatu Mogileńskiego, uczestniczącym w zajęciach rehabilitacyjnych prowadzonych przez Stowarzyszenie.

Ośrodek Hipoterapeutyczno-Jeździecki prowadzony przez Stowarzyszenie ECCE HOMO prowadzi rehabilitację osób niepełnosprawnych zarówno dzieci jak i osób dorosłych. Zakup samochodu pozwoli na większe zaistnienie usług rehabilitacyjnych w Powiecie. Realizacja zadania pozwoli osobom niepełnosprawnym czynnie uczestniczyć w środowisku ludzi sprawnych, umożliwi aktywne uczestniczyć w życiu społecznym, wpłynie na wyrównanie szans społecznych i zdrowotnych podopiecznych nie tylko Stowarzyszenia ale i mieszkańców całego Powiatu.

Info/fot: Powiat Mogileński

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s